קהילת ג'ומלה בישראל

מה דעתכם על האתר? מה חסר בו? מי רוצה לעזור?

קהילת ג'ומלה בישראל

הודעהעל ידי ydl » 06 דצמבר 2010, 10:50

קבוצה של אנשים נפגשה לפני כמה חודשים (הגיעו למעלה מ-10 חברים) בניסיון לקדם את קהילת ג'ומלה בישראל. נערך דיון, נתקבלו החלטות והתפתח דיון. הכל מתועד כאן בפורום.
קבוצה של אנשים, ואני ביניהם, חשבנו שהדיון לא הולך לשום מקום. קיימנו מספר דיונים לא פורמאלים בצורות ופורומים שונים שבסיומם דיבתי עם אייל בטלפון. סכמנו על שיחה טלפונית שלו, מתי עופר ואנכי. מיכוון שלא הצלחנו למצוא זמן שהתאים לכולם שלחתי אליו הודעת דואל זאת:
לאייל ומתי השלומות,
מכיוון שלא הצלחנו לארגן זמן לשיחה טלפונית שיתאים לכולם אני שולח הודעת דוא"ל זאת.
בהמשך לפגישה שנערכה במשרדי סרגטה פיתוח תוכנה בה נכחו מתי, עופר, אני ומספר אנשים נוספים שהקהילה חשובה להם ובהמשך לשיחתי עם אייל ברצוני להמשיך בדיאלוג זה על ידי הצעה שתרחיב את מעגל התורמים לקהילת ג'ומלה ועל ידי כך את הקשר עם הקהילה.
המצב הנוכחי הוא כזה שיש בצוות הגרעין שני אנשים שעל פי רצונם מתבצעים הדברים. אנשים מסוימים שניסו לתרום, נתקלו, לעתים, בקיר וחשים כי למרות שהם רוצים לתת \ לתרום, המערכת עוצרת אותם. לתחושתם, האווירה המצטיירת מניסיונם שאין כאן את האטמוספרה של קוד פתוח שצריך להוביל לקהילה פתוחה... וגם אם נצא מתוך ההנחה שהם טועים, עדיין זו תחושתם.
יש לציין שבפגישה שהתקיימה ב-סרגטה פיתוח תוכנה האווירה הייתה טובה (אפילו חיובית) והתוצאה, להבנתי, הייתה שיוקם צוות שימפה את הפעולות הנדרשות לשיפור (שיווקי) של האתר במטרה לשפר את הקשר עם הקהילה ובמטרה להפעיל אנשים נוספים במעגל העשייה היום יומי.
מי שהוא יכול לטעון ש-"יתחילו לעשות ואז נשתף אותם"... ולדעתי זה אינו עובד כך.
לכן, אנו מציעים (עופר ואני ובגיבוי מספר אנשים נוספים) להגדיר "סט חוקים" שיהיה פתוח לקהילה ויגדיר את הדברים הבאים:
1. איך חבר קהילה יכול להציע שיפור באתר ומה מנגנון הדיון שקובע אם המציע יכול לממש את הצעתו (או מי שהוא אחר) – מי מחליט ואיך
2. בהקשר למי מחליט – מה המנגנון לקביעת המחליטים – למשל:
א. חבר קהילה שהשקיעה כך וכך (יוגדר בהמשך) יצטרף לצוות הגרעין \ צוות המחליט
ב. חבר בקהילה שהציג \ בצע פעילות בתת אתר (תחת הדומיין של הקהילה או בדומיין אחר, פחות חשוב) ועבר מספר החלטות (אחת או יותר)
ג. כל פעולה אחרת שתוגדר בעתיד, ובכל זאת דוגמה – אנו יכולים להחליט שלמשל מספר תרגומים שנתרמו לקהילה הם מדד
3. יש כמובן שאלה של גודל מקסימלי של צוות הגרעין... שנגיע לגשר (הלוואי) נחליט
מה שהוצג כאן הוא בסייס לדיון, כך אני מקווה. ועוד דגש אחד לפני סיום – כפי שהצגתי לאייל בשיחתנו, לא כל אחד מאיתנו מתאים (או רוצה) לפעול באתר ישירות. יש הרבה פעילויות נוספות שניתן לעשות לטובת הקהילה.
תרגום הוא דוגמה טובה, אבל יש גם פרסום, עיצוב, קידום שגם אליהם יש להתייחס אם אנו רוצים להקים קהילה גדולה.
בברכה, עופר ויאיר

אייל ענה לי את התשובה הבאה (לא נגעתי ולא שיניתי דבר):
הי יאיר,
שוב מתנצל על התגובה המאוחרת.
מאז השיחה ביננו וההתכתבות האמורה חלו מספר שינויים הן בפעילות הקהילה, דבר שהביא אותנו למחשבה מחודשת.
עקרון בסיסי כולנו מסכימים עליו והוא שג'ומלה! ישראל היא אתר שנועד לשרת את קהילת ג'ומלה! בישראל.
עיקר הביקורת שהועלתה כלפי חברי צוות הגרעין, היא מדוע "רק הם מחליטים" - איזה עיצוב יש לאתר ג'ומלה, איזה קטגוריות פורום יש באתר ג'ומלה, איזה מדורי פרסום יש בג'ומלה, איזה מדורי תוכן יש בג'ומלה וכדומה.
כלפי ביקורת זו אתייחס בהמשך.
הביקורת נוספת שהועלתה מספר פעמים היא מסוג "אנחנו רוצים לתרום אבל אי אפשר". ביקורת זו על אף שבמרבית המקרים לא היתה מוצדקת, שכן חבריי קהילה שרצו לתרום בפועל עשו זאת, הובילה לשינוי שיווקי וויזואלי באתר, כך שמי שרוצה לתרום יידע שהוא יכול והדלת פתוחה לכך.
ניתן למצוא בפורום שלנו לא מעט קריאות לתרומה כזו או אחרת, אולם במרביתן לא יצא דבר.
בחודש אוגוסט האחרון אף פרסמנו "קול קורא להגדלת מאגר הידע והתכנים בג'ומלה! ישראל".
מבחינה טכנית, מי שרוצה לבצע תרומה יכול לעשות זאת במגוון דרכים: העלאת הרחבות לאתר, כתיבת מאמרים, כתיבת מדריכים, כתיבת ראיונות, כתיבת סקירות ועוד. מי שרוצה להציע יוזמה והצעה, יכול לעשות זאת ובפועל עושה זאת - ראה ערך אינדקסים לאתרי ג'ומלה ונותני שירות אשר מתוחזקים על ידי שני חברי קהילה שהציעו עצמם לענין זה, ראה ראיונות שביצעו חברי ג'ומלה לאנשים חשובים בקהילת ג'ומלה.
אפילו ויקי נפתח לבקשתו של עופר, אולם ויקי זה לצערנו נשאר יתום ללא עזרה של חברי הקהילה - דבר שהוביל לאיחוד שלו בתוך מערך המדריכים באתר ג'ומלה הקיים.
ראה אפילו יוזמה שנפתחה לאחרונה לכתיבת סקירת אתרי ג'ומלה גדולים בישראל ובעולם. אף אחד לא שאל "אותנו" לאישור ליוזמה הזו. החברה האלו פשוט עושים ומעוניינים לתרום זאת לאתר כאן. וכן, המשפט "יתחילו לעשות ואז נשתף אותם" אכן מתקיים הלכה למעשה.
רצוי לציין שדבר שתרם לכך הוא שינוי תנאי השימוש באתר וזכויות היוצרים על היצירות, כך שהינו שיתופי וקהילתי. אכן השינוי הוזם על ידי עופר, וזה מעיד שאתר ג'ומלה! ישראל הוא אתר קשוב ומעורב היטב ברחשי הקהילה ופעילותה.
נראה איפה שמה שנשאר על הפרק זה "רק הם מחליטים", ויש רצון של חברי קהילה מסויימים להגדיר איך אפשר להתקבל למעגל המחליטים.
אני בזמנו קראתי לזה איך אפשר לקבל כתר - או מי מחבר ג'ומלה ישראל מעונין להכתיר עצמו.
כנגד הבקשות של אותם חברי קהילה קיבלנו גם פידבקים "לא לאפשר" לאותם חברים שהתעוררו רק בחודשים האחרונים, וכבר רוצים להכתיר עצמם וזאת מבלי תרומה משמעותית או נוכחות משמעותית בקהילה, או בכלל טענה כללית - למה רק הם - האם רק בגלל שביקשו?
חשבנו על אותו "סט חוקים" ולדעתנו הוא ראוי במובן הרעיוני אך לא במובן הפוראמלי.
כלומר, העיקרון המנחה הוא וכפי שהיה תמיד - תתרום, תשתתף, תראה נוכחות, תתמיד, תוערך על ידי הקהילה - תוכל להיות ראוי להיות חלק מצוות הגרעין או כל צוות "רשמי" אחר. החלטנו לא לנקוב ב"מספרים" על היקף התרומה/נוכחות/הערכה הנדרשת על מנת להצטרף לצוות הגרעין, שכן לטעמנו הדבר לא נכון ועלול להביא לצירוף חברים שאינם ראויים מבחינות אחרות - אשר גם להן משקל.
אוכל לומר כבר עכשיו שאל צוות הגרעין יצטרפו אנשים אשר הוכיחו את עצמם לאורך השנים בצורה משמעותית בג'ומלה! ישראל. ולא כל אחד יצטרף אלא אלו אשר יש להם יכולת לתרום במובן הניהולי והאסטרטגי. הרי ברור לך שאם נקבע שמי שתרגם 100 הרחבות, בחודשיים, לא יוכל להיות חלק מצוות הגרעין, גם לא אם תרגם 1000.
יחד עם זאת, יצירה של מנהלי תחום, כגון מנהלי קידום גו'מלה, מנהלי סקירת הרחבות וכדומה, היא דבר אפשרי ומבחינתנו אתם מוזמנים להציע בפורום איזה מנהלי תחום צריכים לג'ומלה ישראל.
וכן נכון לעתה צוות הגרעין הוא זה שיחליט בסופו של דבר על המינוי של אותם מנהלים, אבל ככל שיעבור הזמן והקהילה תתרשם שאותם מנהלים ביצעו עבודתם נאמנה, אין שום סיבה שלא יקבלו מעמד להחליט גם מעבר לתחום פעילותם.
אני מציע שאותם חברי קהילה הרוצים לבצע שינוי בצורת הניהול של האתר יציעו באופן פומבי איזה תפקידים לדעתם צריך שיהיו מוגדרים, היינו מנהלי/אחראי תחום. וכן יציעו או יבקשו מחברי הקהילה להגיש מועמדות לאותם תפקידים.
אני שוב חוזר על המוטו....תעשו תפעלו תראו נוכחות ואז תקבלו את ההערכה והסמכות לה אתם חפצים - הכל נבנה מלמטה.
וכן אפשר לפעול באופן ישיר "ללא רשות מאיתנו" - אפשר ליזום הצעות "ללא אישור מאיתנו" - הפורום ודרכי הקשר פתוחים והקהילה קשובה להצעות חדשות.
לסיכום, סט כללים פורמאלי לא נכון לדעתי.
סט עקרונות של תרומה, התמדה וההערכה הוא המדד למתן סמכות ואחריות לחבר קהילה.
ביצוע יוזמה והצעות לשיפור לא צריכות להיות תלויות ב"כתר" - אלא במהות העשיה בלבד.
במשך ה-5 השנים האחרונות, מי שפעל באופן מתמיד לאורך השנים ותחזק את הקהילה נשאר כצוות גרעין, כל השאר נשרו.
צוות הגרעין הנוכחי מעונין להגדיל את החברים בו, אבל לצערנו חוץ מדרישות לניהול טרם ראינו פעולות בשטח אשר יצידקו מתן סמכות.
לאחרונה חלו שינויים ואנו רואים חברים שבמקום לדבר ולבקר, יוזמים, פועלים ועושים - הם אלו שראויים בהמשך להיות חלק מהצוות הניהולי.
אשמח לשוחח איתך בענין גם טלפונית.
דרך אגב, כל מה שנרשם בהודעות האלו אינו פרטי ואתה מוזמן לשתף אותו עם הקהילה - שכן איננו פועלים בסודיות אלא בשקיפות מלאה.
מה שחשוב לצוות הגרעין הוא שמירה על גו'מלה! ישראל פעיל ויציב למען הקהילה.
בברכה,
אייל
נראה איפה שלהציע הצעות לשיפור, לתרום ולכתוב אינם הבעיה בג'ומלה! ישראל

מיכוון שאיני מסכים עם המשפט האחרון של אייל, מצד אחד, ואיני רוצה להכנס לוויכוח על הדברים שנכתבו בתשובתו למרות שלרובם יש לי תשובות ו\או תובנות אחרות מאייל, הסתפק, בהקשר להתכתבות בינינו רק בהבאת הדברים כמות שהם.

ובכל זאת, למה בכלל להביא אותם...
בכדי לאמר, שמיכוון שאיל ומתי הם בעלי השליטה באתר זה, קבוצה של אנשים, חברי הקהילה, החלטנו להקים אתר נוסף יעבוד על פי העקרונות של מה שכתבתי במכתבי לאייל. אנחנו נפרסם בקרוב את כל הפרטים בעניין. הדבר הראשון הוא הוויקי שעופר החל לעבוד עליו כאן אבל נסגר לאחר כמה זמן שכתובתו תפורסם בקרוב.
כל מי שרוצה להצטרף אלינו , מוזמן לעשות זאת...
ואשמח גם לשמוע הערות והארות בעניין.
ydl
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

Re: קהילת ג'ומלה בישראל

הודעהעל ידי kobi » 06 דצמבר 2010, 10:56

כל הכבוד על היוזמה ובהצלחה.
אנו מספקים פתרונות מקצועיים של בניית אתרי ג'ומלה והמרת תבניות לעברית בנוסף אנו עוסקים בהתקנה והתאמה של תוספות לג'ומלה ובפיתוח של רכיבים חדשים לג'ומלה.
רוצים באמת לדעת ג'ומלה? הרשמו עוד היום להכשרה מקצועית בתחום בניית אתרים מבוססי ג'ומלה
סמל אישי של המשתמש
kobi
ג'ומלאי גיבור
ג'ומלאי גיבור

הודעהעל ידי barnyrebal » 06 דצמבר 2010, 11:03

בהצלחה.

אחד מהגורמים שדיבר איתי בנידון בשיחה פרטית ציין שתוקם מלכ"ר שתיקרא "ג'ומלה ישראל". למלכ"ר זה יכתב ספר תקנות וחוקים וירכש דומיין שיהיה תחת בעלותו של המלכ"ר בלבד.

אשמח לראות את הדומיין, רישומו וספר התקנות של המלכ"ר.
פיתוח אתרים ומערכות, פיתוחים לג'ומלה ולמערכות אחרות
barnyrebal
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי VicTor » 07 דצמבר 2010, 13:14

הי יאיר,

קודם כל שיהיה לכם בהצלחה.
קהילת ג'ומלה היא קהילה חופשית וכל אחד רשאי לפעול באיזה מסגרת שרק יחפוץ.
דעתנו על ניסיון פיצול קהילה היא ידועה, אבל שוב זוהי דרככם ואני מקווה שאתם יודעים מה אתם עושים ומה הדבר עלול לגרום.
כפי שלא נכנסת לסוגיה למה פעלתם בדרך שלכם, גם אני לא מתכוון להיכנס לזה, ולדעתי אין טעם לחזור על זה שוב.
יחד עם זאת כדאי שיהיה ברור לכולם, ג'ומלה! ישראל היא למען הקהילה והחברים בה. מי שרוצה לתרום את חלקו עושה זאת באמצעות ג'ומלה! ישראל או באופן פרטי.
סמל אישי של המשתמש
VicTor
צוות הגרעין
צוות הגרעין

הודעהעל ידי joomisrael » 07 דצמבר 2010, 13:45

אני לא חושב שהסיבות הן החשובות ו\או הויכוחים שהביאו למהלך הזה.
מה שחשוב זה שהקהילה תתפתח ותגדל בכל דרך אפשרית.

כרגע הקהילה עומדת במקום ואולי הולכת אחורה ורוח חדשה ורעננה יכולה להזיז דברים בדרך הנכונה.

אני באופן אישי לא רואה איך אני יכול לתרום בג'ומלה ישראל הנוכחית וכבר אמרתי לא פעם אחת שלדעתי האתר הזה לא יכול להיות הנציג של הקהילה מכיוון שהוא לא בנוי, מעוצב, ממותג או כל דבר אחר על מנת לעשות זאת.

אני מקווה שהקהילה החדשה שתיפתח תהיה שונה ובאמת תהווה מרכז לכל הפועלים בתחום.

בהצלחה לכולם!!
בניית אתר ג'ומלה - www.JOOMI.co.il
פיתוח הרחבות לג'ומלה - www.JJextensions.com
joomisrael
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי barnyrebal » 07 דצמבר 2010, 15:29

לדעתי הכל פה מלא שקר וכזב.

אין פה בישראל "קהילה" אלא יש "משתמשים".

(ולא אין קשר לאתר הזה או לאתר אחר).

רק ביום שתקום המלכ"ר, ויהיו בה חברים, אז אולי יהיה אפשר על קהילה.
אחרת זה יהיה עוד אתר בבעלות אחרת, בניהול אחר, בידיים אחרות..

שוב, אני חושב שהגיע הזמן לקרוא לילד בשמו -
ומעכשיו אמרו "משתמשים"/"משתמשי" צאו מהשקר של "קהילה".
barnyrebal
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי joomisrael » 07 דצמבר 2010, 15:58

בדיוק בשביל זה אנחנו בונים קהילה...

וכוווווווולם מוזמנים לקחת חלק בעשייה ובבעלות
joomisrael
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי barnyrebal » 07 דצמבר 2010, 16:25

joomisrael כתב:בדיוק בשביל זה אנחנו בונים קהילה...

וכוווווווולם מוזמנים לקחת חלק בעשייה ובבעלות

האמנם?
(שמת לב שכתבתי שזה לא קשור לאתר הזה או אחר, אלא לגולשים??)

בעבר חשבתי שיש קהילה,
אבל לאור זה שנפתחו עיני, כעצתך,
הבנתי שהמונח "משתמשים" הוא המונח הנכון.

אולי רק שינוי בנפשות שעומדות מאחורי ה"משתמשים" יביא לשינוי במינוח,
אבל,
אני חושב שזאת דרישה
רחבה מידי,
גורפת מידי,
ועמוקה מידי ורציני מידי
בשביל פורום כלשהוא, ולא רק.

אני עדיין מקווה שמר להב יציב בפנינו, תקנון ומלכ"ר רשום כדת וכדין כמו כל מלכ"ר בישראל.
אחרת.. .
זה סתם עוד פלופ, לא?
barnyrebal
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי סלינס » 07 דצמבר 2010, 16:34

אני אומנם רק שנה מכירה את ג'ומלה. אבל אשמח לתרום במה שאפשר. אני לא יודעת מה(ואולי גם רוב ה"משתמשים" לא יודעים במה הם יכולים לתרום).
אבל אם תגידו מה צריך כדי לשפר ואני או אנשים אחרים יוכלו לקחת חלק, זה יהיה מעולה.
בשמחה ארתם לעניין.

אני למשל, מעצבת אתרים, אולי בזה כן אוכל לעזור.
סלינס
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי barnyrebal » 07 דצמבר 2010, 16:44

סלינס כתב:אני אומנם רק שנה מכירה את ג'ומלה. אבל אשמח לתרום במה שאפשר. אני לא יודעת מה(ואולי גם רוב ה"משתמשים" לא יודעים במה הם יכולים לתרום).
אבל אם תגידו מה צריך כדי לשפר ואני או אנשים אחרים יוכלו לקחת חלק, זה יהיה מעולה.
בשמחה ארתם לעניין.

אני למשל, מעצבת אתרים, אולי בזה כן אוכל לעזור.

השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא איפה את רוצה לתרום?

יש את האתר הזה. ויש קבוצה של אנשים שמעוניינת להקים אתר אחר שיהיה לצורך קהילת ג'ומלה.
כפי שציין לעיל פתוח השרשור.
barnyrebal
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי joomisrael » 07 דצמבר 2010, 17:04

הגישה שלך בהחלט תורמת למהלך ורק מחזקת את העובדה שכאן אי אפשר לתרום.

אני לא אפתח את הדיון הזה שוב אבל אתה מוזמן לראות כמה פעמים הצעתי לעזור בדברים קונקרטים ונתקלתי בהתעלמות טוטאלית.

אבל ארז עכשיו זה תורך להחליט איך לראות את העניין ואם לקחת בזה חלק.
joomisrael
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי סלינס » 07 דצמבר 2010, 17:27

אני חושבת ש'לקיחת צד' תהיה כאן לא פיירית (לפחות מבחינתי).
עזרו לי המון כאן כשהייתי צריכה. גם אתה.. וגם כל שאר האנשים המוזכרים למעלה.
אני באמת מאמינה וחושבת שצריכה להיות קהילה אחת שתרכז הכל ושתחבר בין כל "משתמשי" הג'ומלה למיניהם.

לדעתי,
צריכה להיות חלוקת תפקידים. של כל דבר שצריך להעשות/להרחיב.
ושלא יהיו כמה מנהלים. זו טעות לדעתי. לכן יש חילוקי דעות והסמכויות מתנגשות..
אבל כן צריכה להיות הנהלה לקהילה.
אבל לא 7 מנהלים כללים. אלא שכל אחד יעשה משהו. שלכל אחד יהיה תפקיד.
ולתת אופציה לאנשים אחרים 'להמציא' תפקידים משל עצמם, כדי לתרום ושיוכלו להעזר בהם.
וכך הקהילה תתרחב.

(וזו רק דעתי).
סלינס
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי joomisrael » 07 דצמבר 2010, 17:42

את בהחלט צודקת!!
ועל זה בדיוק יש כאן ויכוחים כבר המון זמן.

ולכן יש התארגנות להקמת אתר\גוף\קהילה חדש\ה שתבנה בהתאם לדרישות הקהילה ותאפשר לכל אחד להיות בה חלק בהתאם לרצונו ויכולתו ולא ע"פ בעלות כזאת או אחרת.

משמע: צוות גרעין מתחלף ע"פ דרישות הקהילה...
joomisrael
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי barnyrebal » 07 דצמבר 2010, 17:58

שחר,
בפלופ, אני לא אקח חלק.
במלכ"ר אשקול.

היש סיכוי שאראה מלכ"ר?
פרוטוקל ונוהל עבודה וכיו"ב?
דומיין רשום בבעלות המלכ"ר וכדומה?

סלינס (אורית ,אם אני לא טועה)-
במפגש "קהילה" היו בערך 20 איש,
מתוכם בערך 14-12 רצו לנהל, עוד כמה היו שקטים ועוד כמה גם עשו.

כל מה שהועלה בפגישה, ביחס לאתר גו'מלה התבצע, ע"י צוות הגרעין ומעט עזרה שלי.
כל הכלים שהועלו בפגישה (אינקס אתרים, אפשרות כתיבת כתבות/סקירות/מאמרים/מדריכים), לשימוש כלל המשתמשים באתר ג'ומלה ישראל, נוצלו במעט.
ועדיין, יש פה כאלה שקוראים בקול גדול "קהילה... קהילה.. קהילה.. "

אגב, גם בג'ומלה העולמי יש נוהלי עבודה ויש מקבלי החלטות ולא כל אחד עושה מה שבא לו..ואם לא מתאים לו הוא מתחיל לצעוק "קהילה.. קהילה.. ".

לסיכום, אחרון בהחלט:
1. אני מחכה לראות את פרוטוקולי המל"כר ואת רישום הדומיין.

2. אני מציע להפסיק להגיד "קהילה" ולהתחיל לקרוא "משתמשים".

3. בעקבות כל הצעקות "קהילה", אני הפסקתי לעזור פה. ואין לי כוונות לעזור ו/או לתרום לאוסף המשתמשים הזה.

4. ניתן למצוא אותי בפורום 156 בתפוז.
בוני ומפתחי אתרים שאינם רק "משתמשי ג'ומלה" מוזמנים.
שאלות כלליות כמעט תמיד נענות, שאלות על פלטפורמות ספיציות (ג'ומלה, WP וכדומה) לרב לא יענו.

מתוך היכרותי הארוכה עם חברי הפורום שם, אני יכול להגיד שיש שם תרומה אמיתית, חברות ורעות, ביחד עם רמה מקצועית גבוהה מאוד, ושאין שום קשר בין הבעלות על הפלטפרומה לבין כינון יחסים בין המשתמשים בה.
וגם שם מידי פעם קם מישהו שמנסה להעביר את הפעילות למקום אחר...

5. דעתי האישית, כל המהלך של אותם טוענים ל"קהילה" מונעת מתוך אינטרסים ו/או אגו.

אציין שעוד אתר למשתמשי גו'מלה בישראל לא יזיק (אולי יהיה למלמ..), ולכן שיהיה למקימי האתר (ואולי המלכ"ר) בהצלחה.

לצורך גילוי הנאות, אין לי קשר לבעלים של תפוז ו/או לבעלות עליו, כנ"ל לא לבעלי הדומיין הזה, למעט הערכתי הרבה את תרומתם הרבה למשתמשי ג'ומלה בישראל.

בברכה, ובהצלחה לכולם.
barnyrebal
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי oc666 » 07 דצמבר 2010, 18:15

אני מצטער, חשבתי להיות מאופק, אבל התגובה של barnyrebal חייבת לזכות לתגובה מצידי...
אם הכל יושם במפגש (שאני ארגנתי ד"א), איך מיום ראשון האחרון שפרסמתי ידיעה (על ג'ומלה 1.6 בטא 15) עדיין הידיעה לא אושרה ע"י המנהלים? הרי אחת ההחלטות של אותו המפגש היה שיהיה ניתן להגיש תוכן ע"י הגולשים...
איך זה שאי אפשר לעדכן את התרגום העברי של ג'ומלה (לפי ההנהלה כאן בלבד) לשירות כלל המשתמשים (למרות שהרישיון הינו GPL)??
איך זה שהויקי עדיין סגור לעריכה למרות שגם היום מישהו נוסף התלונן על כך??
איך זה שגם ה-OSM (אלו שהקימו את ג'ומלה ואחראים על המשך קיומו) התלוננו על ההנהלה פה ועל התרגום העברי?? (ואף אחד מההנהלה לא נהג בשקיפות ודיווח על כך)
איך באתר שמייצג את קהילת ג'ומלה ישראל (לכאורה) מופיע שם של אדם פרטי שיש לו מניעים עסקיים גרידא ב-title של האתר??

barnyrebal, אולי תתחיל סוף סוף לענות על שאלות...

אל תדאג - יהיה לג'ומלה מלכ"ר שפועל בסגנון של ה-OSM.
(ד"א, אי אפשר להכפיף את הקהילה ל-OSM, אבל אפשר לחקות את התקנון/נהלים).
oc666
ג'ומלאי מתמיד
ג'ומלאי מתמיד

הבא

חזור אל התייחסות לאתר זה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+