מכתב פתוח לנעמי מכתב פתוח לנעמי חם

Imageנעמי כתבה לנו לגבי עשיית שינויים בקוד של ממבו ולגבי מתן או אי מתן קרדיט לממבו. מאחר והדוא"ל של נעמי היה משובש ולא הצלחנו להעביר לה תשובה, אנו מפרסמים כאן מכתב פתוח לנעמי. לדעתנו הנושא שהיא העלתה מעסיק את הקהילה של ממבו.
 
 
נעמי שלום,
 
תודה על המייל ועל העניין.
ממליץ לקרוא את המאמר אצלנו באתר לגבי "מה אומר הרישיון של ממבו".
 
כל הגדולה בקוד פתוח זה שמותר לשנות את הקוד, מותר גם לא להציג קרדיט ליוצר המקורי באופן חיצוני על גבי האתר (זו לא זכות יוצרים. זכות היוצרים הרשמית כתובה בקוד עצמו. לדעתנו זה טוב לפרגן ולא מזיק לעסקים של כותבי אתרים).
 
מה שאסור - זה למחוק את זכות היוצרים הכתוב בתוך הקוד. אסור גם לשנות את תנאי הרישיון (רשיון ציבורי פתוח) וכמו כן אסור למכור את הקוד עצמו תמורת כסף.
 
אפשר לגבות מחיר עבור הפצה ושרות אך לא עבור מוצר התוכנה עצמו.
 
לגבי תוספות כגון תבניות מקוריות: אם את כותבת ומעצבת תבנית חדשה עבור ממבו את רשאית לשים את זכות היוצרים שלך בתבנית וכמו כן למכור אותו תמורת כסף אם זה רצונך. מצד שני את יכולה להצהיר שהתבנית שאת יצרת משוחחררת תחת רישיון ציבורי כללי. אז כל מה שאמרתי למעלה טופס. -- כל אחד יכול לעשות בו מה שהוא רוצה - חוץ מלשנות את הרישיון, למחוק את זכות היוצרים שלך (בתוך הקוד) ולמכור את המוצר עצמו בכסף.
 
אז למה זה בכלל כדאי? כי מוצר בקוד פתוח נהיה מהר מאד נפוץ ביותר וגם משתפר בקצב גדול. זה קורה כי כולם ממצאים לו שיפורים ושיכלולים. אחרי שהוא מאד נפוץ הרבה מאד אנשים מתפרנסים על מתן שרותים, התאמות הטמעות, הדרכות, מכירת תוספות כגון מודולים מיוחדים ותבניות מעוצבות -- יש פשוט שוק ענק. כך הצליחו לינוקס, mySql ועוד.
 
מקווה שזה עזר להבהיר קצת את המוסג "קוד פתוח".
שמחים מאד שאת מגלה ענין באתר שלנו - שובי, אנחנו ממשיכים להתפתח ולתת עניין לכל מי שבתחום.
 
סוף שבוע נעים,
דיוויד
Powered by JReviews
 

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+

Powered By JFBConnect

אחסון בחסות: