מה זאת גיומלה!

מה זאת גיומלה! מה זאת גיומלה! חם

Imageמאמר זה נותן הסבר היכן גיומלה! ממוקמת בנוף של מערכות ניהול תוכן CMS. (הערה: גיומלה! היא שינוי שם והמשך פיתוח של מערכת בשם ממבו)

מהו גיומלה!

ראשית כל, ג'ומלה! הוא מערכת ניהול תוכן (Content Management System). זהו המנוע שמאחורי אתר האינטרנט שלך אשר מפשט את יצירת, ניהול ושיתוף התוכן.

יש מאמר מצוין: How to evaluate a Content Management System שנכתב ע"י James Robertson אשר מכסה את התכונות הנדרשות ממערכת ניהול תוכן טובה.

מטרת פרויקט ג'ומלה! היא להשיג את מרבית התכונות המפורטות במאמר הנ"ל. ככל שהפיתוח מתקדם, מתקרבים ליעדים שהוגדרו תוך כדי בנית גרעין יציב אשר ניתן להרחבה ע"י אנשי פיתוח צד שלישי. היכולת לבצע התאמות בג'ומלה! הופכים אותו לפלטפורמה חזקה למגוון רחב של יישומי אינטרנט הרבה מעבר ליצירת תוכן בלבד.

מה שג'ומלה! איננו!

ג'ומלה! איננו פתרון פורטל אופייני.

למרות שניתן להתאים ולהרחיב את ג'ומלה! למטרה זו, זאת איננה המטרה של הפרויקט. היעד של ג'ומלה! הוא לב המרחב של אתרי חברות או אתרים לעסקים קטנים על בינוניים, משפחות או אתרים פרטיים.

צוות הפיתוח של ג'ומלה! מתרכז בבניית מנוע מרכזי איתן לעומת אוסף של תוספות (add-ons) אשר מאפיינים מערכות פורטל רבות. הדבר גורם לגרעין של ג'ומלה! להיות מאד קל ויעיל, ובעקבות כך, קל מאד לכל אחד להרחיב את ג'ומלה! לצרכיו באמצעות רכיבים (components) ומודולים של צד שלישי.

Powered by JReviews
 

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+

Powered By JFBConnect

אחסון בחסות: