ג'ומלה! ישראל פורום ג'ומלה - כל עצי הפיתוח שאלות כלליות שאלות כלליות חשובות (לדעתי) במערכת גומלה

שאלות כלליות חשובות (לדעתי) במערכת גומלה

מה זה ג'ומלה? סוג הגירסאות של ג'ומלה, מה ניתן לעשות בג'ומלה ועבור אילו אתרים מיועדת ג'ומלה, וכן ושאלות כלליות נוספות.

שאלות כלליות חשובות (לדעתי) במערכת גומלה

הודעהעל ידי שמעון333 » 26 אפריל 2006, 23:49

1) במה גומלה יותר טובה ממערכות ניהול תוכן שיש בשוק?אמנם כבר שאלתי זאת אבל בכל זאת עדיין לא הבנתי, שהרי ישנם עוד מערכות ניהול תוכן אמנם בתשלום אבל גם זמן שווה כסף ואם התהליך ארוך ומסובך או קל כדי ללמוד לבנות?
(אמנם הורדתי את המערכת אבל לפני שאתחיל לנסות לבנות באופן רציני חשוב לי התשובות האלה)

2) האם לאחר אימון מסויים ניתן לבנות אתר עם הדברים הבאים: הוספת תגובה למאמר עם רשות- אישור ממנהל האתר קודם, האם ניתן בקלות להגדיל את גודל האותיות במערכת גומלה?

3) כדי לבנות את האתר שלי עולם היהדות והקבלה www.olam-jew.com  קניתי את תוכנת פרונפייג וכן ספר הדרכה, האם לדעתכם לאחר שאלמד את גומלה אז יהיה לי יותר קל לבנות אתר ולהוסיף דפים על ידי מערכת גומלה מאשר על ידי תוכנת פרונטפייג?

4) האם אוכל לתת לאדם שאין לו ידע בבניית אתרים, לנהל את התוכן באתר בלי הרבה הסברים או שצריך להסביר לאורך ולרוחב?
סליחה על כל השאלות, פשוט נראה לי שהן חשובות ומהותיות לכל מי שמתחיל להכנס לעסק הזה.
שמעון333
ג'ומלאי מתחיל
ג'ומלאי מתחיל

בעניין: שאלות כלליות חשובות (לדעתי) במערכת גומלה

הודעהעל ידי Falcon » 27 אפריל 2006, 00:17

אני יכול לענות לך על שאלה 4.

ניהול של אתר מבחינת הכנסת התוכן אתה יכול לתת גם לארנב (עיוות של noob) העיקר שידע עברית כמו שצריך.

בקשר לשאלה 1: אני חושב שגומלה היא תוכנה יחסית טובה להכנסת חדשות, אם כי יש מקום לשיפורים שכולנו מקווים לראות בגירסת הבטא שתבוא בקרוב.  כמובן שזו דיעה אחת של אדם שהשתמש לפני גומלה במערכת אחת של כתבות.

www.ngo.co.il
חדשות וביקורות חומרה ומשחקים www.ngo.co.il

תנסו את הגירסה האנגלית www.eng.ngo.co.il
Falcon
ג'ומלאי משתלב
ג'ומלאי משתלב

הודעהעל ידי mtk » 27 אפריל 2006, 00:46

כמו שכבר אמרתי לך, אין לי ממש ניסיון קודם במערכות אחרות, אז אני אגיב ל2+3.

התשובות הקקצרות הן: כן, אפשר.
הארוכות יותר אומרות שזה דורש חיפוש ואולי בנייה של רכיבים שלא קיימים בשביל המטרות הספציפיות שלך.
אם האתר שלך מכיל בעיקר דפי תוכן, אז הבעיה העיקרית פה היא ארגון נכון של הדברים.
מה שאני לא יודע אם קיים (וזה לא אומר שלא) זה רכיב שיאפשר לך לאשר תכנים, כמו שביקשת ב-2.

אולי מישהו אם יותר נסיון ממני יוכל לתקן אותי אם אני טועה...

בהצלחה.
מומחה ג'ומלה ו-RTL - בניית אתרי אינטרנט מבוססי ג'ומלה, מודולי סליקה, תמיכה, הדרכה, אתר מראה לזאפ ועוד...
Gracy Art - אתר היצירה של גרסיאלה קוצ'ן | IsrArg - קהילת ישראל-ארגנטינה
לייט הוסט - אחסון אתרים לג'ומלה בישראל - כולל התקנה חינם בחשבון האחסון! תמיכה בג'ומלה, תבניות לג'ומלה ועוד.
mtk
צוות הגרעין
צוות הגרעין

הודעהעל ידי Danny. » 27 אפריל 2006, 01:56

אתה לא הראשון שתוהה בשאלות האלו, הנה קצת תשובות שיכולות לעזור...

שמעון333 כתב:1) במה גומלה יותר טובה ממערכות ניהול תוכן שיש בשוק?אמנם כבר שאלתי זאת אבל בכל זאת עדיין לא הבנתי, שהרי ישנם עוד מערכות ניהול תוכן אמנם בתשלום אבל גם זמן שווה כסף ואם התהליך ארוך ומסובך או קל כדי ללמוד לבנות?
(אמנם הורדתי את המערכת אבל לפני שאתחיל לנסות לבנות באופן רציני חשוב לי התשובות האלה)

מבין כל מערכות ניהול התוכן בקוד פתוח אני חושב שגומלה הכי נוחה מבחינת הארגון שלה, קלות ההפעלה, והכמות הנהדרת של תוספות שקיימות למערכת... ועם בוא הגרסא הבאה אפשר יהיה לשבח עמידה בסטנדרטים מחמירים.
במערכות סגורות (בתשלום) לא תמיד תמצא את כל הפונקציונליות ומרחב הפעולה שיש לך בגומלה.
תוספות בדרך כלל יעלו לך עוד כסף.
הייתרון היחידי שלהן לדעתי הוא שלרוב תקבל עבורן תמיכה צמודה ומישהו אחר יצתרך להתמודד עם הבעיות/באגים/תקלות ולא אתה.

2) האם לאחר אימון מסויים ניתן לבנות אתר עם הדברים הבאים: הוספת תגובה למאמר עם רשות- אישור ממנהל האתר קודם, האם ניתן בקלות להגדיל את גודל האותיות במערכת גומלה?

אין שום בעייה לממש תגובות תלויות אישור, זה מגיע עם רכיב התגובות.
וכמובן אפשר לעשות מה שרוצים עם התצוגה של הדברים, צריך רק ידע של HTML/CSS.

3) כדי לבנות את האתר שלי עולם היהדות והקבלה www.olam-jew.com  קניתי את תוכנת פרונפייג וכן ספר הדרכה, האם לדעתכם לאחר שאלמד את גומלה אז יהיה לי יותר קל לבנות אתר ולהוסיף דפים על ידי מערכת גומלה מאשר על ידי תוכנת פרונטפייג?

אי אפשר ממש להשוות בין תוכנת פרונטפייג למערכת גומלה. אפשר שהשוות אותה מקסימום לאחד מעורכי התוכן, וגם זה לא יהיה ממש נכון לעשות. למרות שזה עניין אישי לחלוטין, יש מקום להאמין שאם למדת תוכנה מספר - תצליח ללמוד גומלה באמצעות מדריכים שיש באתר וקריאה של כל המידע המועיל שיש בפורום.

4) האם אוכל לתת לאדם שאין לו ידע בבניית אתרים, לנהל את התוכן באתר בלי הרבה הסברים או שצריך להסביר לאורך ולרוחב?
סליחה על כל השאלות, פשוט נראה לי שהן חשובות ומהותיות לכל מי שמתחיל להכנס לעסק הזה.

כפי שכבר ענו לך, לא צריכה להיות בעייה.

8)
Danny.
חבר/ת כבוד
חבר/ת כבוד

הודעהעל ידי Itamar Elharar » 30 מאי 2006, 15:41

mtk כתב:כמו שכבר אמרתי לך, אין לי ממש ניסיון קודם במערכות אחרות, אז אני אגיב ל2+3.

התשובות הקקצרות הן: כן, אפשר.
הארוכות יותר אומרות שזה דורש חיפוש ואולי בנייה של רכיבים שלא קיימים בשביל המטרות הספציפיות שלך.
אם האתר שלך מכיל בעיקר דפי תוכן, אז הבעיה העיקרית פה היא ארגון נכון של הדברים.
מה שאני לא יודע אם קיים (וזה לא אומר שלא) זה רכיב שיאפשר לך לאשר תכנים, כמו שביקשת ב-2.

אולי מישהו אם יותר נסיון ממני יוכל לתקן אותי אם אני טועה...

בהצלחה.

בענין אישור תכנים:

ישנה אפשרות מובנית בתוך ג'ומלה לבצע אישרור עבור תכנים חדשים כמעט עבור כל סוגי המשתמשים
אם אני לא תועה רק מנהל האתר לא יכול להיות  מוגבל באישור להכנסת תוכן.
אלהרר טכנולוגיות - בניה עיצוב ואירוח אתרים.
http://tech.elharar.biz

מחפש עבודה מהבית על ג'ומלה ??  פרטים באתר שלי :)
סמל אישי של המשתמש
Itamar Elharar
ג'ומלאי גיבור
ג'ומלאי גיבור

הודעהעל ידי isranet » 24 אוגוסט 2006, 07:27

1. מה ששמעתי לא פעם מהלקוחות עצמם: קניית מערכת לניהול תוכן או בניית מערכת כזאת בהזמנה אישית - זה כמו חתונה קטולית. ילמת כל כך הרבה כסף, עברת איתה כל כך הרבה יסורים עד שהיא החלה לעבוד ועכשיו, כשצריך שינוי, עדכון, תוספת כלשהי אתה חייב שוב להעזר באותו חברה או מתכנת שבנה את המערכת. ואם הוא נעלם מהאופק? ואם הוא דורש סכום מופרז (לדעתך)?
ברגע שהחלטת להשתמש במערכת עם קוד פתוח הרבה יותר קל למצוא משהו שיוכל לתת לך פתרונות.
למה דווקא ג'ומלה? כי הבטוחה (מאובטחת) ביותר משאר המערכות, המפורסמת ביותר, הקלה להבנה ולשימוש. כל אלו ביחד גורמים לכך, שיש בעולם לא מעט אנשים שעוסקים במתן פתרונות למערכת זו בחינם או בתשלום. בכל מקרה מדובר על תשלום נמוך יחסית שידרשו ממך חברות שמוכרות לך מערכת לניהול תוכן. אם בכלל, כי לפעמים אין להם רצון לתת פתרונות כאלה, כיוון שהם מושקעים אך ורק בתוך מערכת עצמה.

3. כאשר תלמד איך עובדים עם ג'ומלה - תזרוק את הספק שלך ולא תחזור יותר ל-frontpage
סמל אישי של המשתמש
isranet
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

הודעהעל ידי רועי » 26 אוגוסט 2006, 16:13

שמעון333 כתב:3) כדי לבנות את האתר שלי עולם היהדות והקבלה [url=http://www.olam-jew.com ]www.olam-jew.com [/url] קניתי את תוכנת פרונפייג וכן ספר הדרכה, האם לדעתכם לאחר שאלמד את גומלה אז יהיה לי יותר קל לבנות אתר ולהוסיף דפים על ידי מערכת גומלה מאשר על ידי תוכנת פרונטפייג?

אני יתייחס ל2 השאלות האלה לשאר כולם כבר הגיבו
תראה בתור 1 שלפני חודשיים לא הבנתי מה זה בכלל קוד פתוח היום אני אחרי בניה של 2 אתרים והשלישי בדרך ולמדתי להכיר ולדעת כמעט את כל הפונקציות והאופציות גומלה למרות שניראה לי שיש לי הרבה מה ללמוד מותיקים פה (וזה  מה שאני עושה אני לומד וקורא תמיד פה את התגובות והשאלות שנישאלות) לגבי השאלה עם תוכל לתת למישהו לנהל את האתר זה פשוט הוא רק צריך ללמוד את העיקרון והזמן יעשה את שלו

רועי
סמל אישי של המשתמש
רועי
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

בעניין:העקרון!!!

הודעהעל ידי Ani Roze » 24 אוקטובר 2006, 11:31

האם תוכל לפרט על העקרון אותו יש לדבריך ללמוד?
אני בג'ומלה שבוע, ועדיין לא הבנתי את העקרון ואני די מתברבר...
Ani Roze
ג'ומלאי מתחיל
ג'ומלאי מתחיל

הודעהעל ידי gali » 25 אוקטובר 2006, 00:27

Ani Roze כתב:האם תוכל לפרט על העקרון אותו יש לדבריך ללמוד?

ככה בדיוק לומדים את "העיקרון", התברברות, חיפוש וקריאה בפורום  ;)
T   TC   TCP   TCP/IP  ::)
סמל אישי של המשתמש
gali
ג'ומלאי גיבור
ג'ומלאי גיבור

הודעהעל ידי רועי » 27 אוקטובר 2006, 21:47

gali כתב:
Ani Roze כתב:האם תוכל לפרט על העקרון אותו יש לדבריך ללמוד?

ככה בדיוק לומדים את "העיקרון", התברברות, חיפוש וקריאה בפורום  ;)

גלי איזה מזל יש לי שאת פה ;D ;D
תמיד ששואלים אותי שאלות לגבי תגובות שלי אני לא נימצא ואת תמיד פה לענות במקומי יישר כח ;)
סמל אישי של המשתמש
רועי
ג'ומלאי מתקדם
ג'ומלאי מתקדם

חזור אל שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 2 אורחים

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+