ללמוד לבד או לקחת קורס?

המקום שלנו למפגשים וירטואלים

ללמוד לבד או לקחת קורס?

הודעהעל ידי blumenzweig » 01 ספטמבר 2013, 11:20

כרגע אני מסודר ובניית אתרים (בג'ומלה כמובן) היא תחביב - אולם אני רואה את עתידי בבניית אתרים
אישתי חושבת שכדאי לי לקחת קורס ואני לעומת זאת חושב שלבנות לאנשים אתרים וללמוד לבד זה מספיק טוב
רציתי לשמוע את דעתכם בנושא?
blumenzweig
ג'ומלאי מתחיל
ג'ומלאי מתחיל

Re: ללמוד לבד או לקחת קורס?

הודעהעל ידי mtk » 04 ספטמבר 2013, 09:59

זו שאלה שרק אתה יכול לענות עליה לעצמך.
את מערכת ג'ומלה ורוב מערכות ניהול התוכן בעיקר אלו המבוססות קוד פתוח, אפשר ללמוד לבד בעיקר בשל הקהילות התומכות. מכאן, ועד לרמת מקצועיות, הדבר תלוי בך. בכמה תשקיע ולאן בכלל אתה שואף להגיע.

תבדוק את הקורסים השונים ותראה מה הם מלמדים אותך בפועל ומה מתוך זה אתה כבר יודע ומה אתה רוצה ללמוד ממנו.
אם הקורס מלמד אותך להתקין ג'ומלה ו/או תוספים של המערכת, אני מניח שאתה יכול ללמוד את זה לבד ואם כבר בנית כמה אתרים, קורס כזה יהיה לך קצת מיותר.
אם הקורס עושה לך הכרות עם רכיבים נבחרים ומקנה לך ידע בסיסי/נרחב בכל אחד מהם, תוכל לקחת על עצמך פרוייקטים בתחומים נוספים שאולי לא הכרת (חנויות, קהילות, מכרזים, לוחות/אינדקסים למיניהם ועוד).
ואולי תמצא גם קורס שילמד אותך לפתח דברים עבור המערכת, אם התחום מעניין אותך.

בסופו של דבר, רצוי שתלמד את קהל היעד שלך ומה בפועל מעניין אותם לדעת עליך. האם זה "איפה למדת?" או "אילו אתרים עשית?".

באופן אישי, אני מכיר הרבה אנשים "בוגרי" קורס (כזה או אחר), שגם לאחריו פנו לבקש תמיכה/עזרה מקצועית מגורמים אחרים בשל חוסר ידע לבצע פעולות מסויימות.
מצד שני, יש לא מעט אנשים שניסו לבד ונשברו אחרי נסיון התקנה כושל אחד ופשוט ויתרו.

בהצלחה ושנה טובה!
מומחה ג'ומלה ו-RTL - בניית אתרי אינטרנט מבוססי ג'ומלה, מודולי סליקה, תמיכה, הדרכה, אתר מראה לזאפ ועוד...
Gracy Art - אתר היצירה של גרסיאלה קוצ'ן | IsrArg - קהילת ישראל-ארגנטינה
לייט הוסט - אחסון אתרים לג'ומלה בישראל - כולל התקנה חינם בחשבון האחסון! תמיכה בג'ומלה, תבניות לג'ומלה ועוד.
mtk
צוות הגרעין
צוות הגרעין

Re: ללמוד לבד או לקחת קורס?

הודעהעל ידי blumenzweig » 16 ספטמבר 2013, 11:53

תודה רבה לתשובה המלאה
הייתי שמח לראות עוד תגובות
למשל אנשים שהצליחו למרות שלא עשו שום קורס או כאלו שרק אחרי שעשו קורס הם התחילו לזוז
אריה
blumenzweig
ג'ומלאי מתחיל
ג'ומלאי מתחיל

חזור אל off topic - או סתם עוף

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

ג'ומלה!ישראל בפייסבוק ג'ומלה!ישראל בטוויטר ג'ומלה!ישראל בגוגל+